Bądź dalEKOwzroczny

Jeżeli nie jest Ci obojętny los środowiska lub po prostu chcesz wypoczywać nad czystą rzeką, przyłącz się do akcji #CzysteRzeki. Celem jest zebranie pozostawionych na brzegach śmieci: butelek, puszek, opon itp. Społecznicy będą sprzątać nabrzeża łomżyńskiej rzeki. Wszystkim uczestnikom akcji zapewnione zostaną rękawice i worki oraz dla chętnych – maseczki. Mając na uwadze trudny czas trwania pandemii korona-wirusa, akcja odbywa się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Jeśli chcesz pomóc zgłoś się do odpowiedniego koordynatora przyporządkowanego do właściwego regionu:

Subregion łomżyński:
Centrum Wolontariatu w Łomży
kom. 507-431-231, 697-649-803, e-mail: centrum.wolontariat@interia.pl

Subregion białostocki:
Szkoła Podstawowa Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku
kom. 607-986-805, e-mail: ania.samba@wp.pl

Subregion bielski:
Stowarzyszeniem „Centrum na Wschodzie” w Osmoli
kom. 600-881-572, e-mail: stowarzyszenie@centrumnawschodzie.pl

Subregion suwalski:
Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach
kom. 883-240-678, e-mail: anna.ruszewska@pryzmat.org.pl

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT systematycznie organizuje akcje społeczne angażujące wolontariuszy z terenu całego regionu w ramach wdrażanego programu Korpus Solidarności w województwie podlaskim. Wolontariusze oprócz satysfakcji z pomagania innym, będą mogli korzystać z wielu przywilejów, które obecnie są przygotowywane przez rządowy program wolontariatu długoterminowego - Korpusu Solidarności. Z ofertą programu wsparcia i rozwoju wolontariatu długoterminowego w Polsce można zapoznać się na korpussolidarnosci.gov.pl lub zgłosić się do PRYZMATU. Szczegółowych informacji udziela Anna Ruszewska.

Działania organizowane są w ramach zadania „Partnerstwo dla wolontariatu”, finansowanego ze środków otrzymanych w ramach programu „Korpus Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 - 2030”.