Wolontariuszka doceniona!

Natalia Paszkiewicz, uczennica z 3 LO w Łomży, która zgłosiła do Centrum Wolontariatu z chęcią niesienia pomocy, została nagrodzona główną nagrodą w konkursie „Łomżyński Społecznik Roku 2019” w kategorii do lat 20! Nagrodzona nie kryła zaskoczenia, kiedy podczas uroczystości zorganizowanej w Domku Pastora w Łomży w dniu 10 grudnia 2019r. została poproszona o odebranie kryształowego serca.

Jak podkreśliła: „Warto jest robić rzeczy przez wielkie „RZ”, bo nic tak nie daje spokojnej możliwości, aby z czystym sumieniem móc spojrzeć w lustro, bez wyrzutów do siebie”. Bardzo nas cieszy docenienie przez kapitułę konkursową aktywności Natalii! Mamy nadzieję, że dalsza wolontariacka droga przyszłorocznej maturzystki będzie obfitowała w ciekawe i nowe wyzwania, z którymi spotka się nie tylko podczas zbliżającej się studenckiej przygody.

Tegoroczna edycja konkursu była dla nas dodatkowo ważna, także ze względu na docenienie jako „Łomżyńską Inicjatywę Roku” Klubu Integracji Środowiskowej prowadzonego przez Stowarzyszenie „Czas Rozwoju”. Inicjatywa, która zapoczątkowana została, kiedy Stowarzyszeniem kierowała Lucyna Antecka, jest kontynuowana przez nowe władze pod przewodnictwem Marty Biedrzyckiej i wpływa na integrację osób z niepełnosprawnościami oraz ich rozwój osobisty.

W kategorii dla „Społecznika Roku 2019” powyżej 20 roku życia nagrodę główną otrzymał Ojciec Jan Andrzej Bońkowski z Klasztoru Ojców Kapucynów. Konkurs na społecznika i inicjatywę roku organizowany jest przez Urząd Miejski w Łomży od 2017 roku.

zdjęcia: Kamil Brzostowski/ www.lomza.pl

Galeria