Wolontariusze działają!

Łomżyńscy wolontariusze z Korpusu Solidarności odwiedzili Park Jakuba Wagi w Łomży, który został wpisany do rejestru Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody. Założony w 1842r., dawniej nazywany „Ogrodem Spacerowym” do dziś dnia stanowi miejsce spotkań okolicznych mieszkańców, a większość jego alejek spacerowych prowadzi do łomżyńskich szkół średnich i przedszkoli. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale zdążyliśmy przed deszczem. Uporządkowaliśmy teren okalający tablicę pamiątkową „Wojewody łomżyńskiego”. Ostatnie kolorowe, jesienne liście schowały się w naszych workach, a dobry humor rozgonił deszcz.

Nasza akcja społeczna odbyła się w ramach zadania „Partnerstwo dla wolontariatu", realizowanego przez Centrum Aktywności społecznej PRYZMAT z Suwałk na terenie województwa podlaskiego, finansowanego ze środków otrzymanych w ramach programu Korpus Solidarności - programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.

Program Korpusu Solidarności zachęca obywateli do angażowania się w wolontariat i ułatwia systematyczną oraz długoterminową współpracę wolontariuszy z organizacjami i instytucjami.

Galeria