klocki cobi

Klocki Cobi – czy są lepsze niż Lego Które klocki dla dzieci wybrać

Choć najbardziej znanymi na świecie klockami są te produkowane przez duńską firmę zabawkarską, to równie duży graczem na rynku jest polska firma Cobi. Tutaj też często zachodzi dylemat, które zabawki wybrać. Jakie zalety posiadają klocki Cobi, co można z nich zbudować oraz czy klocki pasują one do zestawów Lego? W poniższej publikacji przybliżamy niezwykły i pełen kreatywności świat zabawek Cobi.

Klocki Cobi – polski producent zabawek dla dzieci

Polski producent zabawek, firma Cobi, swoją działalność rozpoczęła w roku 1987, początkowo zajmując się tworzeniem puzzli i planszówek. Same zaś klocki Cobi zaczęto produkować w 1992 roku. Olbrzymi sukces spowodował, że marka zaczęła szybko się rozwijać i już w 2001 roku otworzyła swoje filie za granicą Polski. Dziś, klocki konstrukcyjne z polskim rodowodem to jedne z najpopularniejszych w Środkowej i Wschodniej części Europy.

Klocki Cobi – zbuduj czołg, samolot, albo kultowy samochód Fiat 126p

Popularne klocki Cobi w zasadzie dają możliwości konstrukcyjne zbliżone do tych, jakie oferują klocki Lego. Podobnie zresztą jest pod względem dostępności zestawów. Z klocków Cobi zbudować możemy czołgi, samoloty, a nawet kultowy samochód Fiat 126p. Zabawki rodzimego producenta posiadają rozbudowany wybór pozwalający uwolnić naszą kreatywność w najróżniejszy sposób.

Klocki Cobi czy Lego? Które wybrać?

Dlaczego warto kupić klocki Cobi? Argumentów “za” jest dużo. Jednym z podstawowych jest ten mówiący, że są one po prostu dużo tańsze od tych, które znaleźć możemy w katalogu Lego. Co jednak ważne, pod względem jakości nie ma praktycznie żadnej różnicy. Często pojawia się również pytanie o to, czy klocki cobi pasują do Lego. Tak, wiele z nich stosuje się ze sobą zamiennie, co oczywiście jest kolejnym powodem, dla którego warto je wybrać.

Gdzie kupić klocki Cobi

Zestawy Cobi, począwszy od tych przeznaczonych dla najmłodszych dzieci, aż po zaawansowane kolekcje dla starszaków, znajdziemy niemal w każdym sklepie z zabawkami. Atrakcyjnych ofert należy szukać przede wszystkim w sklepach i księgarniach online.

Możliwość komentowania Klocki Cobi – czy są lepsze niż Lego Które klocki dla dzieci wybrać została wyłączona