klocki cobi

Klocki Cobi – cechy i rodzaje popularnych zestawów

Układanie klocków  dla dzieci bardzo atrakcyjna i ciekawa zabawa. Dzięki niej możliwe jest tworzenie wielu konstrukcji, jak również budowanie wymarzonego świata. Ponadto sama aktywność przynosi wiele korzyści rozwojowych dla najmłodszych. Jedną z ciekawych propozycji są klocki Cobi. Jaki posiadają cechy i zalety? Jakie zestawy klocków są najbardziej popularne? Jak wybrać klocki dla swojego dziecka?

Cechy klocków Cobi

Klocki Cobi to popularne i bardzo atrakcyjne zestawy elementów do konstruowania, składania i tworzenia własnych modeli. Najważniejszą cechą tego rodzaju akcesoriów jest możliwość wielokrotnego budowania i burzenia. Klocki nie niszczą się podczas dekonstrukcji, jak również zachowują swój kształt czy strukturę przez wiele lat.

Kolejnym ważnym atutem jest jakość wykonania. Dzięki specjalnej konstrukcji oraz wykorzystaniu odpowiednich tworzyw klocki dla dzieci nie niszczą się podczas rzucania, deptania czy wielokrotnego chwytania. Dodatkowo elementy nie rysują się podczas kontaktu ze sobą lub innymi przedmiotami. Są one bezpieczne dla najmłodszych, gdyż nie posiadają ostrych kantów. Klocki odlewane są w specjalnych formach i dokładnie sprawdzane przed sprzedażą. Są miłe i przyjemne w dotyku, łatwo się ze sobą łączą, jak również w prosty sposób można je rozłożyć.

Zestawy kloców Cobi oferowane przez producenta

Klocki Cobi można nabyć w formie standardowej, czyli niezależnych od siebie elementów, z których można stworzyć wymyślone konstrukcje. Producent zadbał jednak również o motywy już narzucone, które można ewentualnie ulepszać czy zmienić podczas zabawy. Najbardziej lubiane i popularne zestawy kloców Cobi to:

– wojskowe samoloty, 

– czołgi, 

– Titanic, 

– Klocki Cobi Action Town, 

– klocki Cobi Creative – zestaw 1000 klocków w skrzynce, 

– składana Wyrzutnia, 

– Pingwiny z Madagaskaru i wiele innych. 

Klocki firmy Cobi to idealny pomysł na prezent. Zestawy można dobrać zarówno do wieku dziecka, jego upodobań, zainteresowań czy poziomu rozwoju. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na przeznaczenie wiekowe, ilość i wielkość elementów.

Możliwość komentowania Klocki Cobi – cechy i rodzaje popularnych zestawów została wyłączona